۹ راز انتخاب بهترین کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها به اتاق ها رنگ و روح می بخشند و دید کلی اتاق را دگرگون می کنند. حضور آن ها می تواند به اتاق نما و جلوه ای خاص بدهد. جلوه ای که اگر درست انتخاب نشود می تواند شما را کاملا دلسرد کند. اما چیزی که مشخص است این است که کاغذ دیواری ها برای ایجاد یک تصویر متفاوت روی دیوار از رنگ ها قدرتمند تر هستند. این مطلب می خواهد به شما بگوید که چگونه می توانید کاغذ دیواری هایی را انتخاب کنید که طرح شان کاملا با سلیقه و همین طور طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های تان همخوانی دارد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید…

بازدید از نمونه محصولات کار شده

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که اتاقهایی که قبلا کاغذ دیواری شده اند را مورد بررسی قرار دهید. دیدن این اتاق ها به تصمیم گیری شما کمک می کند، مثلا می توانید از فروشنده بخواهید تا خانه هایی که قبلا در آن ها از کاغذ دیواری مورد نظر شما در طراحی دکوراسیون داخلی آن استفاده شده است را به شما نشان دهد تا ببینید که آیا تصورات شما با آنچه که اجرا شده است همخوانی دارد یا نه؟

برداشت نمونه محصول و تطبیق آن با فضای داخلی خود

برای این که نتیجه بهتری بگیرید، یک تکه بزرگ از کاغذ دیواری تان را همراه خودتان به خانه بیاورید و آن را روی دیوار مورد نظرتان امتحان کنید و آن را کنار دیگر وسایل دکوری و مبلمان های اتاق بگذارید تا میزان ست بودن آن ها را با یکدیگر بسنجید.
به این فکر کنید که چه طرح و رنگی از همه بیشتر شما را هیجان زده می کند و همان را انتخاب کنید. وقتی هدف دقیقتان را بشناسید نصف بیشتر راه را رفته اید. به این فکر کنید که طرح نرم و لطیف می خواهید یا طرحی شلوغ با رنگ های براق و گرم، همه این ها در تصمیم نهایی تان برای انتخاب تاثیر گذار است. وقتی دقیقا بدانید که چه جیزی می خواهید، در وقت و زمان تان هم صرفه جویی کرده اید. این یکی از نکات کلیدی در خرید کاغذ دیواری شیک و زیبا است.

مطابقت طرح انتخابی با کاربری فضا

تا چیزی را امتحان نکنید نمی توانید راجع به آن نظر دهید ولی این امتحان نباید بی برنامه باشد، به طور مثال اگر تصمیم دارید تا به اتاق تان شخصیت یک اتاق کار را ببخشید پس قطعا کاغذ دیواری هایی با طرح های گل و بلبل نمی تواند مناسب باشد. حتما این نکته ها را برای انتخاب های تان در نظر بگیرید.

بررسی کلیات دکوراسیون فضا جهت همنشینی مناسب

همه شرایط اتاق تان را برای انتخاب کاغذ دیواری در نظر بگیرید، به طرح و رنگ انتخابی تان و ترکیب آن با رو تختی ها، نورپردازی اتاق و خلاصه هر آنچه که در اتاق وجود دارد، فکر کنید. یادتان باشد که کاغذ دیواری ، جلوه‌ای مدرن در خانه شما است.

بررسی روانشناسانه فضای اتاق کودک جهت انتخاب مناسب در نظر داشته باشید که فضای اتاق کودک می بایست ساده و بدور از اشکالی باشد که در تاریکی ایجاد اضطراب و وحشت کند.بنابراین در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک دقت لازم را جهت ایجاد محیطی شاد و آرامش بخش لحاظ نمایید.

در نظر گرفتن جلوه کاغذ دیواری از سایر نماها

به این فکر کنید که نمای کاغذ دیواری تان از اتاق های دیگر به چه شکل است. ممکن است جلوه آن از دور آنقدری هم که شما فکر می کنید زیبا و جذاب نباشد. پس حتما این نکته را هم برای انتخاب های تان در نظر بگیرید.

تطابق بافت محصول با کلیات فضا

به ظرافت طرح ها و جزییات کاغذ دیواری ها توجه کنید. برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب حتما به این نکته توجه کنید که آیا بافت آن ها برای شما مناسب هستند یا نه. آیا می توانند توقع شما را مرتفع کنند یا نه؟ بعضی از کاغذ دیواری ها گرچه زیبا هستند اما بافت های آن ها با دکوراسیون داخلی خانه تان جور در نمی آید.

دریافت مشاوره از فروشنده

از فروشنده بخواهید تا حرفه ای ترین مشاوره ای را که می توانند به شما ارائه دهند. تا شما از آن ها نخواهید مطمئن باشید که این مشاوره را به شما نخواهند داد. شما باید شرایط خانه تان و توقعاتی که از کاغذ دیواری تان دارید را برای آن ها شرح دهید تا بتوانند به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *